Skip Navigation

Strona: https://leveron.eu/

Branża: Informatyka – administracja serwerami, sieciami komputerowymi, serwis i dostawą sprzętu, integracją rozwiązań informatycznych i teleinformatycznych.

Miasto: Gdynia

Naszym klientem była firma Leveron, która przeprowadzała rebranding swojej działalności, którą prowdzi od 6 lat. Powstała marka wymagała nowoczesnej, responsywnej strony internetowej, która pomoże im dotrzeć do nowych klientów i przedstawi zakres wykonywanych usług. Z kolei logo miało zostać zbudowane z sygnetu i prostego fontu. Na identyfikację wizualną, miało się składać zatem:

— logo
— wizytówki
— oklejenie samochodu
— papier firmowy

Wszystko to miało zostać zachowane w stylu skandynawskim — minimalistycznym, z czarno-białymi zdjęciami, ascetycznym, w kolorze ciemnoszarym i granatowym.

Klient dał nam wolną rękę, a efekt naszej pracy miał kojarzyć się z solidnością, terminowością, spokojem, stabilnością i profesjonalizmem. Identyfikacja miała też wzbudzać zaufanie oraz gwarancję wykonania powierzonego zadania.

Przygotowaliśmy nową stronę internetową, nowe logo razem z innymi nośnikami. Działaliśmy w określony sposób: dostarczyliśmy wytyczne projektowe, zalecenia względem charakteru logo, kształtu, użytych symboli, kolorystyki, fontu. Przedstawiliśmy trzy propozycje logo wraz z jego przykładową wizualizacją, z których klient wybrał jedną z możliwością jej dopracowania.

Po zaakceptowaniu logo wykonaliśmy elementy bazowe znaku (graficzna prezentacja logo obejmująca konstrukcję znaku, firmową kolorystykę i typografię, dopuszczalne wielkości minimalne znaku) oraz System wizualny (elementy wizualne tworzące charakterystyczny styl wizualny marki, w tym wypadku: wizytówki, papier firmowy, oklejenie samochodu, stopka mailowa).

Stworzyliśmy stronę internetową o charakterze wizerunkowo-sprzedażowym, adresowaną do potencjalnych klientów, nabywców. Strona w pełni responsywna, testowana na mobilach, oparta na systemie WordPress. Klientowi spodobał się kierunek mocno minimalistyczny który wybraliśmy przy projektowaniu.